Myčky nádobí – test 2017

Myčka nádobí Myčky nádobí mohou ušetřit nejen čas, ale i peníze. Je totiž dokázáno, že oproti umývání nádobí pod tekoucí vodou, spotřebují myčky o 35 – 60% méně vody. A to už jsou čísla, která je třeba zvážit.

Protože existuje na trhu velké množství těchto spotřebičů, přichystali jsme pro vás jednoduchý a přehledný test myček nádobí 2017. V něm si ukážeme, jaké myčky stojí za to si pořídit s ohledem na jejich cenu a kvalitu. Náš test obsahuje myčky nádobí, které doporučují jak renomované organizace, tak i samotní spotřebitelé – tedy nejčastěji ženy v domácnosti. Pokud máte s některou z myček nádobí své vlastní zkušenosti, budeme velmi rádi, pokud vyjádříte svůj názor v diskusi, níže na této stránce.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test myček na nádobí 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Miele G 6300 SCi5 Stars34 900 KčVíce informací
2.Bosch Silence Plus SMV48M30EU5 Stars13 299 KčVíce informací
3.Beko DIN 283305 Stars12 490 KčVíce informací
4.Siemens SN25M889EP5 Stars11 790 KčVíce informací
5.Bosch SMS53L18EU4.5 Stars8 890 KčVíce informací
6.Electrolux ESI5540LOX4.5 Stars12 990 KčVíce informací
7.Whirlpool WIC 3C23 PEF4 Stars10 990 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku myček nádobí


[sc:vysvetlivky]

Myčky na nádobí – vítěz testu, nejlepší myčka

Miele G 6300 SCivítěz řady německých testů a pravděpodobně nejkvalitnější řešení, třída spotřeby energie A+++, 60 cm vestavná myčka s programem ComfortClose a účinnosti sušení A. Možnost časové předvolby až na 24 hodin, spotřeba vody v l/spotřeba el. energie v kWh v programu ECO: 9,7/0,84.

Bosch Silence Plus SMV48M30EU – jedna z nejlepších myček v poměru ceny / výkonu s energetickou třídou A++ na 14 sad nádobí, šetrná k životnímu prostředí i vaší peněžence. Funkce VarioSpeed Plus pro ještě rychlejší mytí a sušení nádobí, systém košů VarioFlex na příbory získá ještě více místa pro uložení nádobí.

Beko DIN 28330 – jedna z nejoblíbenějších myček na 13 sad nádobí v energetické třídě A+++ s řadou programů včetně turbo sušení, ochranou WaterSafe+ v případdě, že by do myčky pronikala voda, Auto programem, který si sám určí úroveň znečištění a se světelnou signalizací provozu na podlahu.

Siemens SN25M889EP – Myčka v energetické třídě A++ na 14 sad nádobí, dokáže umýt rychleji až několikrát rychleji ve všech volitelných programech. Efektivní iQdrive motor, velmi tichý chod, systém košů varioFlex, dětská pojistka či AquaStop je jen výčet některých oblíbených funkcí.

Myčka nádobí – ano či ne?

Myčka nádobí šetří čas i peníze. Tedy jedny z nejcennější komodit moderního světa. Abychom ale pouze neplkali, je dokázáno, že mytím nádobí v myčce ušetříte 35 – 60% vody oproti mytí pod tekoucí vodou. Zda je pro vás důležitý čas i peníze, myčka by neměla ve vaší domácnosti chybět.

Jak vybrat myčku nádobí?

Před výběrem myčky nádobí si prohlédněte náš test a zohledněte také tyto faktory:

 • Rozmyslete si, jak velkou myčku potřebujete. Měli by jste vědět, že myčky jsou nabízeny v šíři 45 cm a 60 cm a to jako vestavěné spotřebiče (většinou při zařizování nové kuchyně) nebo jako volně stojící spotřebiče.
 • Vzhledem k tomu, že chcete ušetřit peníze, vybírejte myčky nádobí s nízkou elektrickou spotřebou. Ta je označena písmeny A, B. Přičemž nejmenší spotřebu mají myčky s označením A+, A++ atd. Těm patří také první místa našeho testu myček na nádobí.
 • Myčky se odlišují rozdílným uspořádáním vnitřního prostoru. Vybírejte tedy co nejvíce variabilní vnitřní uspořádání. Všechny lepší myčky tímto disponují.

Jak funguje myčka na nádobí?

 1. Předoplach – po zapnutí myčky dochází k naplnění vody, která posléze očistí tlakem hrubé nečistoty z nádobí.
 2. Mytí. Napuštěná voda se ohřívá na 40 – 70 °C (dle zvoleného programu) a dávkovač vypouští mycí prostředky. Nádobí je zbaveno všech nečistot. Špinavá voda je vypuštěna.
 3. Oplachování a leštění. V několika fázích dochází k oplachu nádobí studenou vodou před zbytky mycích prostředků. Poslední fází je oplach horkou vodou s leštidlem, pro rovnoměrný odtok vody z povrchu nádobí.
 4. Sušení. Leštidlo zajistí, že voda po nádobí stéká rovnoměrně a nezanechá tak čmouhy. Zbylá vlhkost se odpaří nebo zkondenzuje na chladnější části myčky anebo je smíchána se studeným vzduchem a vypouštěna ven z myčky.

Zobrazit kompletní nabídku myček nádobí


Pomohl vám náš test myček nádobí 2017? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi či hodnocení vámi zakoupeného produktu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní myčky nádobí. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

10 komentářů

 1. Stepan

  POZOR, POZOR, POZOR, toto je jen reklamní stránka, žádné testy z 2017 zde nenajdete. Produkty co jsou uvedené nahoře nejsou už většinou ani v prodeji.
  doporučuji neřídit se tím co je zde napsáno. Jde jen o reklamní trik.

  1. lukas

   Dobrý den, děkujeme za komentář. Odmítáme však, že se jedná o reklamu. Jak fungujeme můžete zjistit na stránce O nás, na podstránce Podmínek užití webu také zjistíte, že můžeme získávat finanční příjem z uzavřeného obchodu bez konečného navýšení ceny, avšak stále si stojíme za naším názorem a snažíme se vybírat vždy to podle nás nejlepší i pokud bychom neměli získat žádný finanční příjem. Nyní k tomu, proč již nejsou některé produkty v prodeji – z jednoho důvodu – žebříček nebyl delší dobu aktualizován a starší modely byli nahrazeny novějšími. Postaráme se o aktualizaci žebříčku v nejbližší možné době.

 2. Zuzka

  Dobrý den sháníme myčku šířky 45 cm potřebuju aby dobře myla a byla dobře ovladatelná Já jsem nevidomá přítel je barvoslepý a světloplachý takže bych potřebovala aby se programy volili buď to otočným kolečkem, které bude cvakat a aby se kolečko neotáčelo případně aby myčka ovladatelná tlačítky při nastavování programu pípala nebo měla na každý program jiné tlačítko. Moc děkuji Zuzka Chamulová 

 3. Martin

  Vážení potencionální zákazníci značky Siemens. Toto je můj názor a hlavně zkušenost s domácími spotřebiči značky Siemens. V rámci úspory energie jsme nakoupily celkem 3 A++++++++++++++++++++++++++ spotřebiče Siemens a to sušičku prádla, pračku a myčku nádobí. Větší chybu ve svém životě jsem snad neudělal, sušička na prádlo Siemens nám odešla už po 8 měsících, vadné tepelné čerpadlo a to se opakovalo ještě 2x,naštěstí ta poslední závada se stala měsíc před vypršením záruční doby a tak nám byla sušička vyměněna za nový kus. Pár měsíců po uplynutí záruční doby nám odešla myčka nádobí, přestala hřát vodu a sušit na konci mycího cyklu. Bydlíme v malém městě a máme tu celkem dobrého opraváře, a když jsem ho dotazoval na opravu myčky nádobí Siemens, tak mi bylo sděleno, že firma Siemens má jen svoje servisy a ostatním servisům není ochotná dodat jak dokumentaci tak ani náhradní díly, což u jiných značek není a u jiné značky by problém s opravou nebyl. To znamená, že nejbližší servis máme 65 km od nás a to jsou i náklady na dopravu pro opraváře, to je zhruba tak 9,50 Kč za kilometr a jsme v tom zhruba za 5000kč po cirka dvouapůl roce používání myčky Siemens. Jediné co zatím funguje jak má je pračka Siemens se samostatným systémem doplňování pracího prášku a máchadla (system i-DOS). Závěr je tedy 2/3 a to 3 koupené věci od Siemense a 2 nevydrželi ani 3 roky. Závěr zní značka Siemens muže jít se svými spotřebiči tak akorát do patřičných míst lidského těla nacházejících se v úrovni boků v zadní části. Prosím vás toto nejsou slova prodejce konkurenčních značek, ale bohužel má životní zkušenost.(Pro ty co by snad chtěli použít přihlouplý argument o konkurenčním boji.)

 4. ivo

  Dobrý den, potřebuji koupit myčku, je mi jedno jakou značku, Potřebuji myčku která myje (včetně fleků od čaje a kávy) a u které se stále neřeší pouze reklamace (to ví jen prodejci a servisy). V časopise D test sice uvádějí určité porovnání, nicméně vždy tam je pouze omezený okruh výrobku, takže to může být pouze omezené vodítko, co koupit. Zatím nejlepší myčku, kterou jsme kdy měli a dosud máme v kanceláři je 7 let stará Beko, ta umyje všechno, dosud bez jediné poruchy, v době pořízení stála cca 30tis. Kč. Na Beko jsem někde četla, že jsou “poruchové”… Se Siemens myčkami nejsme příliš spokojeni (koupeny 3 dražší myčky v posledních 4 letech a žádná dobře nemyje, ikdyž jsme vyzkoušeli různé tablety). Poradíte něco ze svých zkušeností co koupit? užít ji jako podstavnou (bez horní desky), bylo by to super. Děkuji za Váš čas a za Vaše tipy.

  1. lukas

   Dobrý den, mohu poradit pouze na základě testů, osobně zkušenosti nemám, možná někdo z čtenářů by vám mohl poradit. Pokud neřešíte cenu, aktuálně to nejlepší na trhu v ČR dle testů je značka Miele G 6300 SCi. Tato myčka vyhrála obdobu českého dtestu – Stiftung Warentest 5/2014. Co myčky značky Bosch? Také se velmi dobře umisťují v testech, bohužel vlastní zkušenosti nemám. Například Bosch SMI 68M95 (2. místo Stiftung Warentest v testu inteligentních myček – 60 cm), případně vámi otestována značka Beko DSN 6841 FX (nižší model Beko DSN 6634 FX – 3. místo TestSiege a BestenDrei, 5 letá záruka hovoří o kvalitě zpracování, eco line). Jinak jsem vám koukal ještě na německý Amazon a tam se nejvíce prodávají právě myčky značky Bosch.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>