Domácí pekárny – test 2017

Domácí pekárna ETA DeliccaDomácí pekárny, jeden z nejoblíbenějších vánočních dárků je třeba řádně nejdříve vybrat. Právě proto jsme pro vás přichystali jednoduchý test domácích pekáren 2017, jehož úkolem je informovat vás prostou formou o nejkvalitnějších pekárnách na trhu.

Námi sestavený přehledný test domácích pekáren vychází z hodnocení výrobků profesionálních organizací, tak i na základě hodnocení spotřebitelů různých serverů. Díky těmto poznatkům, jsme si udělali obrázek o nejlepších pekárnách na trhu za vás a přinášíme vám vše přehlednou a jednoduchou formou. Máte-li výhrady k pořadí, zkušenosti s některou z pekáren nebo nám chcete jen poděkovat za pomoc s výběrem, můžete tak učinit formou komentáře pod testem na této stránce.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test domácích pekáren chleba 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.ETA 7149 (Delicca)2 999 KčVíce informací
2.Eta 2147 Duplica3 999 KčVíce informací
3.Moulinex OW6101313 277 Kč Více informací
4.Eta 0149 Siesta1 999 KčVíce informací
5.Eta 2149 Harmony2 499 KčVíce informací
6.SENCOR SBR 9301 699 KčVíce informací
7.Kenwood BM4502 666 KčVíce informací
8.ECG PCB 5381 499 KčVíce informací
9.Gorenje BM 900 AL2 990 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku domácích pekáren


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - velmi doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdicka - průměr - koupě záleží na vás, hvezdickahvezdicka - nedoporučujeme kupovat, hvezdicka - vyhozené peníze

Test domácích pekáren – vítěz testu

Test domácích pekáren má své vítěze. Stali se jím hned 3 domácí pekárny –  ETA 7149 Delicca, Eta 2147 Duplica a Moulinex OW 3101.

ETA 7149 Delicca – Pekárna s 12ti přednastavenými programy pro pečení bez alergií včetně bezlepkového chleba. Možnost přípravy džemů či 3 přednastavených barev chlebové kůrky. Vítěz testu 2010 MF Dnes. 2 hnětací háky. Displej. Skvělý design a celá řada dalších výhod.

Eta 2147 Duplica Vital – Vyvinuta na základě konzultací s odborníkem na zdravou výživu. Dva speciální zdravé programy. Kvašení bez jakýchkoliv éček z přírodního kvásku. Zvládne přípravu sýrů, sladu i jogurtů. Jedná se o víceúčelovou pekárnu. Spousta možností nastavení přesně podle vašich požadavků. 13 přednastavených programů. Snadné ovládání.

Moulinex OW 3101 – Velký displej, snadná orientace i ovládání. 15 přednastavených programů, kuchařka s recepty, různá nastavení (hmotnosti chleba, barvy kůrky). Příprava těstovin, džemů, těsta i koláče. Skvělá hodnocení spotřebitelů. Nízká cena.

Jak vybrat domácí pekárnu chleba?

V případě, že budete vybírat domácí pekárnu, musíte zvážit několik otázek.

 • Velikost pečeného chleba. Určete si, pro kolik osob budete chleba péct a podle toho kupte raději menší či větší pekárnu. Na trhu jsou domácí pekárny, které umí pect chleba od 500 až do 1800 g velký a těžký chléb.
 • Přednastavené programy. Prohlédněte si rozmanitost přednastavených programů. Některé pekárny totiž umožňují mimo pečení chleba také přípravu džemů, jogurtů, pizza těst a dalších směsí. To vše volte s ohledem na to, zda to někdy budete využívat. Místo počtu přednastavených programů, raději volte rozmanitost.
 • Pečení přes noc. Právě tato funkce dělá z pekárny stále oblíbenější domácí spotřebič. Probudíte se ráno a máte připravený čerstvý chléb. Ne všechny pekárny jsou ale vhodné pro noční pečení kvůli hlučnosti. Minimální hlučnost mají domácí pekárny Panasonic.
 • Snadné ovládání a kvalitní zpracování. Jako u všeho platí, že abychom mohli využívat potenciál spotřebiče, musíme s ním umět pracovat. Ovládání by tak mělo být intuitivní. Zpracování výrobku je také důležité z hlediska investice. Za kvalitní výrobek si sice připlatíte, ale v konečném důsledků vám vydrží mnohem déle. Investice se navrátí i v menší spotřebě energií.
 • Nezapomeňte sledovat náš aktualizovaný test domácích pekáren, kde vám vždy nabídneme nezávislé hodnocení jednotlivých spotřebičů na základě hodnocení profesionálů i běžných spotřebitelů. Nezapomeňte se s námi podělit o vaše zkušenosti do komentářů níže.

Zobrazit kompletní nabídku domácích pekáren


Základní programy domácích pekáren:

 • Základní bílý chléb – vyrábí většinu druhů bílého chleba s použitím pšeničné mouky
 • Rychlý základní chléb – shodný s programem pro základní bílý chléb, ale je v rychlém provedení; střídka takto získaného chleba může být o něco méně vzdušná
 • Francouzský chléb – odpovídá receptu na tradiční francouzský bílý chléb s dutinami
 • Celozrnný chléb – je vhodný při použití mouky na výrobu celozrnného chleba
 • Rychlý celozrnný chléb – shodný s programem pro celozrnný chléb, ale je v rychlém provedení; střídka takto získaného chleba může být o něco méně vzdušná
 • Sladký chléb – je přizpůsoben receptům s větším obsahem tuku a cukru
 • Rychlý sladký chléb – shodný s programem pro sladký chléb, ale je v rychlém provedení; střídka takto získaného chleba může být o něco méně vzdušná
 • Super rychlý základní chléb – speciální program pro pečení Super rychlý základní chléb. Chléb vyrobený při použití rychlého programu je více kompaktní než v případě použití jiných programů
 • Bezlepkový chléb – je vhodný pro osoby nesnášející lepek přítomný v některých obilovinách
 • Chléb bez soli – snížení konzumace soli přispívá ke zmírnění rizika kardiovaskulárních chorob
 • Pečení chleba – tento program umožňuje rovnoměrné pečení od 10ti do 70ti min. s regulací v intervalech po 10ti min. pro slabou, střední nebo silnou intenzitu opečení
 • Těsto – program, který nezahrnuje pečení. Jde o program určený pro hnětení a kynutí
 • Koláč – umožňuje výrobu sladkého pečiva a koláčů s použitím kypřícího prášku do pečiva
 • Džem – tento program automaticky připravuje v nádobě džemy (plody musí být nahrubo nakrájené a vypeckované)
 • Těstoviny – pouze hnětení. Pro nekynutá těsta – např. na nudle

Zdroj: kasa.cz


Prohlédnout kompletní nabídku domácích pekáren v eshopu


1 komentářů

 1. Zidek

  ETA Duplica Vital 2147 – po 2,5 letech používání 2x týdně odešlo tlačítko START/STOP a velká forma-odřený teflon na svislých výztuhách a osami hnětačů prostupuje do chleba mazivo. Navíc sklo krytu je nekvalitní-po záruční výměně se objevila stejná závada-bublinky v něm a jeho deformace. Používal jsem pouze na kváskový žitný chleba, který sama je neschopna umísit. Musí se jí pomáhat gumovou stěrkou a těsto jí obrácet a vtlačovat do dráhy hnětačů a to jak za použití nedělené formy, tak za použití dělěné formy.Bez této „pomoci“ zůstane těsto nepromíchánoo a v rozích formy fůra mouky.Za 2000Kč bych ji bral, ale jinak ne. Po dvou letech jde do šrotu..Židek.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>